AICS-ah Pathianthu zir tur la thar

AICS, Sekkina Hill, Aizawl

Nimin, April 25, 2019 khan AICS-ah Board of Theological Education Committee Meeting neih a ni a, he hunah hian Academic Session thar atana BD, M.Th, M.Div zir tur te interview neiin, Tun tumah hian  BD zir tur-22, M.Div-zir tur 13 leh M.Th zir tur mi 9, an vaiin 44 a la thar a ni, chungte chu:-

SELECTED CANDIDATES FOR M.Div
Sl Name Address Education Church Sponsor
1 Vanlalhlana Chawilung B.Th IKK Private
2. Linda Lalramluahpuii Hnahthial MA BCM BCM
3. FC Lalhruaizela Thingsai MA BCM BCM
4, HC Ramnghakmawia Farmveng,Lunglei B.Th BCM BCM
5. Debosh Chakma Chamdur P B.Th CBC Mission Dept
6. Tana Tukap Arunachal Pradesh B.Th NBCC NBCC
7. James A. Lalhlimpuia Nghalimlui B.Th BBC Mission Dept.
8. T. Lalremruatpuii Lunglei B.A BCM Private
9. K. Lalrammuana Dengsur B.Th BCM BCM
10. Ruth Lalthachhungi Ramhlun South B.Th PCI Ptrivate
11. Ojit Molsom Sonachara, Tripura B.Th TBCU Mission Dept
12. Likha Ruth Arunachal Pradesh B.Th NBCC NBCC
13. Lushi Taj Arunachal Pradesh B.Th Belo B/C Belo B/C
SELECTED CANDIDATES FOR BACHELOR OF DIVINITY(B.D)
1. James Molsom Bijoynondi, Tripura M.A SSBA Church
2. Zorindika Ralte Buarpui BCA BCM BCM
3. Isaka Bongcher Neisingpara, Tripura M.A SSBA Mission Dept.
4. H. Laltlawmlova Mualthuam S B.A BCM BCM
5. Niangpakkim VBCA, Imphal B.A VBCA Church
6. Zoherliana Chawngthu Rahsiveng, Lunglei M.A BCM BCM
7. Zonunmawia Tlangsang, Jampui B.A JSBA JSBA
8. Janghaolun Haopkip Kangpokai, Manipur B.A KBC Private
9. Letkholen Haokip Churachandpur B.A ECA ECA
10. M. Lalchungnunga Nghalimlui M.A LIKBK LIKBK
11. Jonathan Laltleipuia Zohnuai, Lunglei B.A BCM BCM
12. Lalhnehzova Hmawngchuan B.A JSBA JSBA
13. Mikaela Reang Sabual, Jampui B.A JSBA JSBA
14. LP Lalnunpuia Lungsen MSW BCM Private
15. S. Sumeona Paithar B.A LIKBK LIKBK
16. M.Ngamchinglen Haopkip Churachanpur B.A KBC KBC
17. N. Vanlalfeli Lawngtlai B.A BCM BCM
18. Lin Lin Sein Myanmar B.Th Methodist Private
19. T. Vanlalhuma Zotlang, Aizawl B.A BCM BCM
20. V. Lalrobuanga Mualthuam N B.Com BCM BCM
21. Isai Lalnunzuala Haulawng BA BCM BCM
22. Lalrinzuala Transferred UPC(NE) Private
SELECTED CANDIDATES FOR MASTER OF THEOLOGY(M.TH):  HISTORY
1. Jessie Lalramneli Chanmari, Lunglei B.D Baptist
2. Lika H. Yepthomi Nagaland B.D Baptist
3. L. Rohani Chalai Dimapur, Nagaland B.D Baptist
4. Lalrintluanga Ramhlun North B.D PCI
5. Biskhu Kumar Tripura B.D Baptist
6. Letkholun Haokip AICS B.D Baptist
SELECTED CANDIDATES FOR MASTER OF THEOLOGY(M.TH):  NEW TESTAMENT
1. RC.Lalhlimawma Lunglawn,Lunglei B.D Baptist
2. Tavotso Yarry Chozuba Town B.D Baptist
3. Vanlalduata Tualzik Chanmari,Lunglei B.D Baptist
Posted in BCM News.

admin