Assembly aiawh hrang hrang ruat te

Nomination Committee–in BCM Accounts Auditors tur te, Palaina hrang hrang a BCM aiawha palai tur a ruat te Assembly hnuaia Committee hrang hranga  Assembly  aiawh member atana a ruat te pawm a ni, hetiangin:-2.2 AUDITORS
2.2.1 Statutory Auditor : NC Das & Company, Guwahati
2.2.2 Internal Auditors 2019-2020:
1) Headquarters:
Group – I
a) Upa K. Lawmvela (Convener), Ramthar, Lunglei
b) Upa L. Muankima, Bazar, Lunglei
c) Upa J. Lawmsanga, Serkawn
d) Upa PC Liankhama, Kikawn
e) Upa T. Hrangvunga, Venghlun, Lunglei
f) Upa JK. Tialchunga, Kanaan, Lunglei
g) Upa C. Lianzova, Venglai, Lunglei

Group-II
a) Upa V. Denghlira (Convener), Chanmari VT, Lunglei
b) Upa K. Lalchhandama, Farm Veng
c) Upa Lalrinliana Colbert, Chanmari, Lunglei
d) Upa H. Laltlankima, Rahsiveng, Lunglei
e) Upa F. Lalzarmawia, Lunglawn East, Lunglei
f) Upa Lalhmangaiha Sailo, Zotlang North, Lunglei
g) Upa Lallungkhama, Salem, Lunglei

2) Aizawl Area:
a) Upa P. Siamhranga (Convener), Thuampui, Zemabawk
b) Upa Rosanga Colney, Ramhlun N, Aizawl
c) Upa H. Biakchhunga, Ramhlun S, Aizawl
d) Upa R. Rotluanga, Aizawl West

3) Lawngtlai Area:
a) Upa F. Ngurkhuma (Convener), Bazar, Lawngtlai
b) Upa H.C. Lalrintluanga, Salem, Lawngtlai
c) Upa H. Thangrivunga, Bethani, Lawngtlai

4) Mission Field:
Kolkata Region:
a) Upa K. Lalrohlua, Finance Manager, BCM Hqtrs Office
b) Pu Lalrammuana Sailo, LDC, BCM Hqtrs Office
c) Upa J.L. Hmingthanga, Electric Veng, Lunglei

Guwahati Region:
a) Upa K. Lalrohlua, Finance Manager, BCM Hqtrs Office
b) Pu Lalrammuana Sailo, LDC, BCM Hqtrs Office
c) Upa J.L. Hmingthanga, Electric Veng, Lunglei
d) Bialtu Pastor, Shillong Pastor Bial
e) Upa Lalchhuana Hrahsel, Shillong

2.2.3 BCM AIAWHA PALAI TUR TE
1) BWA:
a) BCM President
b) General Secretary

2) CMC:
a) AGS i/c Service
b) Medical Superintendent

3) BCTA:
a) BCM President
b) General Secretary
c) Finance Director

4) NCCI:
a) AGS i/c Service
b) Upa Dr. H. Lalramnghinglova, Ramthar N, Aizawl E

5) UBS : General Secretary
6) UTC : General Secretary
7) Serampore : General Secretary

9) ECM (2020):
a) Rev. C. Chhuntluanga
b) Upa T. Chalnghingluaia, Nazareth, Lawngtlai

10) LIKBK (2020):
a) AGS i/c Mission
b) Upa PC. Lawmsanga, Chanmari, Lunglei

11) ZBC:
a) Rev. Lalremsiama Ralte
b) Upa T. Lallianngura, Diltlang

12) CCI(M):
a) Rev. H. Lalfakzuala
b) Upa LT. Hrangchhuana, Marpara

13) Mizoram Synod:
a) Rev. R. Lalnunzira
b) Upa J.L. Thangluaia, Thuampui, Zemabawk

14) IKK (2019):
a) Rev. Laltanpuia Colney
b) Upa L. Lalrosanga, Venglai, Theiriat

IKK (2020):
a) Rev. K. Lalbiakchhawna
b) Upa F. Lalzarmawia, Lunglawn ‘E’, Lunglawn

15) TBCU:
a) Rev. K. Vanlalmuana, Serchhip Bialtu Pastor
b) Upa R. Vanmawia, Shalom, Mission VT
c) Upa K. Zozamliana, Bazar, Lawngtlai ‘E’

2.2.4 ASSEMBLY HNUAIA COMMITTEE MEMBER 
1) Assembly Executive Committee 2019-2020:
a) Rev. C. Lalbiakzama
b) Upa F. Ngurkhuma, Bazar, Lawngtlai
c) Upa Dr. Eric Zomawia, Shalom, Aizawl
d) Upa Dothuama Sailo, Ramthar, Lunglei
e) Upa V. Lalrinmawia, Ramzotlang
2) Central Committee 2019-2020:
a) Rev. K.V. Thanga
b) Rev. K. Laldosanga, Hauruang
c) Upa R. Lalchangliana, Mualthuam N
d) Upa R. Biakchungnunga, Tawipui S
e) Upa H. Lalnunmawia, Lungsen
f) Upa Ainehliana, Chanmari, Lawngtlai
g) Upa C. Lalramchhana, Bethlehem, Thenzawl
h) Upa J. Lalchhanhima, Chawnpui, Aizawl
i) Upa T. Thangliana, Tlabung
j) Upa C. Lalropuia, Khawnglung, Bungtlang N

3) Service Committee 2019-2020:
a) Rev. N. Vanlalzuia, Buarpui S
b) Rev. Lianruaia
c) Rev. Lalmuanzuala Sailo
d) Rev. TC. Vanlalzuia
e) Upa R. Rengchhawna, Tlangnuam, Aizawl
f) Upa T. Lalthanmawia, Bethany, Lawngtlai
g) Upa Zodinliana Sailo, Tawpui N-I
h) Upa Ronghinga, Kolasib
i) Upa T. Romawia, Peniel, Sangau
j) Upa LT Vala, Horeb, Zobawk

4) Mission Committeee 2019-2020:
a) Rev. C. Lalrochama
b) Rev. Lalremsiama Ralte
c) Rev. B. Lalrinawma
d) Upa B. Lalzarzova, Bawngkawn, Aizawl
e) Upa J. Lianthuama, Thingsai
f) Rev. Zirsangliana Ralte
g) Upa Tialhulha, New Ngarchhip
h) Upa B. Nochuta, S. Vanlaiphai
i) Upa P. Siamhranga, Thuampui, Aizawl
j) Upa P. Lalthlamuana, Leite

5) Mission Board Committee 2019-2021:
a) Rev. B. Zirsangliana
b) Rev. Vanlalmuankima
c) Rev. Dr. K. Lalrinthanga
d) Rev. TC. Zodinsanga
e) Upa Dr. Lalzirmawia Chhangte, Chaltlang, Aizawl
f) Upa LH. Vanlalchhawna, Haulawng
g) Upa A. Remthangi, Diltlang
h) Upa R. Sangkunga, Vanhne
i) Upa A. Lalhmunsanga, Shalom, Chawngte P
j) Upa LT. Hrangchhuana, Marpara

6) Finance Committee 2019-2021:
a) Upa A. Suithiauva, Electric, Lawngtlai
b) Upa B. Sangmawia, Zohnuai East
c) Upa C. Lalnunnema, Shalom, Aizawl
d) Upa C. Laldintluanga, New Serchhip
e) Upa F. Lalrinmawia, Chanmari VT, Lunglei

7) Administrative Committee 2019-2021:
a) Rev. V. Vanlalchhunga
b) Upa C. Hmingliana, Bazar Veng, Lunglei
c) Upa H. Ngurmuana, Lunglawn
d) Upa R. Rozika, Electric, Lunglei
e) Upa Sangthanzuala Ralte, Rahsiveng, Lunglei

8) Administrtaive Working Committee 2019-2021:
a) Upa J.K Tialchunga, Kanaan, Lunglawn
b) Upa V. Denghlira Chanmari Vengthlang
c) Upa Vanlazara Sailo, Chanmari, Lunglei
9) Fellowship Organisation Department Committee 2019-2021:
a) Rev. PC. Lalsanglura
b) Upa KMS Dawngliana, Zotlang, Lunglei
c) Upa S. Laltanpuia, Theiriat
d) Upa R. Lalhmingmawia, Pukpui
e) Upa T. Lalramzauva, New Secretariat, Aizawl

10) Worship & Music Committee 2019-2021:
a) Rev. Ramnghakmawia Hnamte
b) Upa H. Lalmuankima, Ramhlun S
c) Upa HS. Lalfakzuala, Chanmari, Lunglei
d) Upa R. Zohlira, Muallianpui N
e) Upa H. Lalkhumtira, Farm veng, Lunglei
f) Upa K. Lalpianga, Immanuel, Lawngtlai
g) Upa Ramdinpuia, Zotlang North, Lunglei
h) Upa C. Lalzarmawia, Ramthar, Lunglei
i) Upa B. Lalmuankima, Bungtlang S
j) Upa C. Saihmingliana, Salem, Lunglei

11) Pastoral Committee 2019-2021:
a) Rev. LB. Khawpuimawia
b) Rev. R. Zohmingliana
c) Upa K. Thantluanga, Zonuam, Aizawl
d) Upa R. Lawmzuala, Sethlun
e) Upa C. Thankima, Salem,Lawngtlai
f) Upa K. Zathuama, Serkawn
g) Upa K. Lalnghinga, Zote ‘S’
h) Upa V. Laikhuma, Ramhlun N, Aizawl
i) Upa K. Sangkunga, Peniel, Hnahthial
j) Upa R. Lalrinawma, Ebenezer, Zobawk
12) Medical & Health Committee 2019-2021:
a) Upa Dr. Lalzuitluanga, Durtlang, Aizawl
b) Upa LP. Lalramzawnga, Zion, Lawngtlai
c) Upa K. Lianhmingthanga, Venghlun, Lunglei
d) Upa C. Lalvuana, Kikawn, Lunglei
e) Upa Chhawntluanga, Moria, Rahsiveng, Lunglei

13) Education Committee 2019-2021:
a) Upa Dr. Lalchhanhima Fanchun, Zion, Lunglei
b) Upa Dr. H. Lalramnghinglova, Ramthar, Aizawl
c) Upa C. Rokima, Ramrikawn, Pangzawl
d) Upa C. Lalhmachhuana, Chhipphir
e) Upa K. Lalsangluaia, Bazar, Hnahthial

14) Baptist Literature & Printing 2019-2021:
a) Rev. T. Lalsangvunga
b) Upa HP. Vanhmingthanga, Gosen, Electric Veng, Lunglei
c) Upa V. Kapliana, Kanaan, Lawngtlai
d) Upa Lalramtana Chhangte, Galilee, Lunglei
e) Upa Lalrinliana Poonte, Zotlang, Lunglei

15) Social Concern Committee 2019-2021:
a) Rev. C. Vanlalhruaia
b) Rev. Dr. Rodinmawia Ralte
c) Rev. Dr. Lalzarliana
d) Upa Laltlanhlua Zathang, Central Church, Aizawl
e) Upa C. Thantluanga, Electric, Lunglei
f) Upa F. Lalnunsanga, Hrangchalkawn
g) Upa H. Tluangkima, Gilgal, Theiriat
h) Upa R. Vanlalhluta, Vengpui, Lawngtlai
i) Upa T. Rozama, Venglai, Lunglei
j) Upa R. Kapliana, Zobawk, Bazar

Posted in BCM News.

admin